👈 تبلیغات: بدون تبلیغ 👉

پاورپوینت در مورد پالایشگاه پتروشیمی بوشهر

ارتباط با ما

... دانلود ...

توضیحات محصول

پاورپوینت در مورد پالایشگاه پتروشیمی بوشهر

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : پاورپوینت
نوع فایل :  powerpoint (..ppt) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد اسلاید : 30 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..ppt) : 
 

موضوع: پالایشگاه پتروشیمی بوشهر
تاریخچه تأسیس شرکت پتروشیمی بوشهر
در اواخر سال ۱۳۴۲ سازمان برنامه و بودجه ایران ، ‌ انستیتوی نفت فرانسه را برای مطالعه در راستای ایجاد صنایع پتروشیمی در ایران گماشت . انستیتوی فوق پس از بررسی های لازم احداث یک مجتمع پتروشیمی برای تولید P.V.C ( ‌ ماده اولیه پلاستیک ) ‌ و D.D.B ( ماده اولیه پاک کننده ها ) و NAOH    ( سود سوزآور ) را در شهر بوشهر به لحاظ وجود امکانات زیر پیشنهاد  نمود :
۱ ٫ وجود پالایشگاه بوشهر
۲ ٫ دسترسی به برق سراسری
۳ ٫ دسترسی به معادن نمک خوزستان
۴ ٫ دسترسی به  دریا از طریق اروند رود و خلیج فارس
به همین منظور در سال ۱۳۴۴ شرکت سهامی پتروشیمی بوشهر با مشارکت شرکت ملی صنایع پتروشیمی به میزان ۷۴% و شرکت آمریکائی « بی – اف – گودریچ » به مقدار ۲۶% با هدف تولید محصولات زیر تأسیس گردید  :
۱ ٫ تولید ماده اولیه پلاستیک ( P.V.C )به ظرفیت ۲۰ هزار تن در سال
۲ ٫ تولید ماده اولیه پاک کننده ها  ( D.D.B ) به ظرفیت ۱۰ هزار تن در سال
۳ ٫ تولید سود سوزآور  ( NaOH )  به ظرفیت ۲۴ هزار تن در سال
در همین راستا زمینی به مساحت ۲۷ هکتار در جوار پالایشگاه بوشهر انتخاب گردید . در سال ۱۳۴۵ قرارداد اجرای پروژه پتروشیمی بوشهر با شرکت لاماس آمریکا منعقد و در سال ۱۳۴۸ مجتمع به بهره برداری رسید .
در سال ۱۳۵۲ تصمیم به اجرای طرح توسعه واحد P.V.C به ظرفیت سالانه ۴۰ هزار تن در سال گرفته شد و در سال ۱۳۵۴ بهره برداری از آن آغاز گردید ولی عملاً  بیش از ۳۴ هزار تن در سال بازدهی نداشت . در سال ۱۳۵۸ سهام شریک خارجی خریداری و در همان تاریخ شرکت ملی صنایع پتروشیمی مالکیت کلیه سهام آن شرکت را از آن خود نمود .

 

دانلود پاورپوینت همزیستی با مام میهن فارسی پایه نهم پاورپوینت در مورد معرفي اجمالي برنامه درسي ملّي جمهوري اسلامي ايران پاورپوینت در مورد نکاتی درباره اعتیاد برای خانواده ها و مراجعان پاورپوینت در مورد مراقبتهای پره ناتال